ERA4Ukraine

ERA4Ukraine

Європейський Союз, його держави-члени та європейці по всьому континенту мобілізуються на підтримку людей, які тікають від війни в Україні. Ми працюємо на всіх фронтах для того, щоб підтримати Україну гуманітарною допомогою та цивільним захистом. ERA4Ukraine хоче допомогти дослідникам України, надавши їм огляд усіх існуючих дій на європейському та національному рівнях.

#StandWithUkraine

Натисніть тут , щоб отримати доступ до спеціальних пропозицій роботи у Європейській дослідницькій раді.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ПРОПОЗИЦІЇ

Click here to access the Horizon4Ukraine initiative on the Funding & Tender portal:

Horizon4Ukraine

Click here to read all ERA4Ukraine news

View news

Держави-члени та країни партнери

Комісія та країни-члени ЄС співпрацюють на всіх рівнях аби направити гуманітарну підтримку та підтримку цивільного захисту в Україну та сусідні країни. Нижче ви зможете знайти огляд найбільш корисної інформації для кожної країни:

ПІДТРИМКА ЄС

Science4Refugees

Science4Refugees

Ініціатива Science4Refugees та портал EURAXESS надають дослідницькі стажування для біженців, роботу на неповний та повний робочий день, а також доступ до Європейської дослідницької спільноти. Дослідники України мають право скористатися ініціативою Science4Refugees без необхідності мати статус біженця.

EUResearch4Ukraine

EU solidarity with Ukraine

ЄС Центр ініціатив на підтримку українців.

President von der Leyen

President von der Leyen

Сторінка президента Урсули фон дер Ляєн у відповідь на триваючий конфлікт в Україні.

Commissioner Gabriel

Commissioner Gabriel

Сторінка комісара Габріель про українську кризу та її наслідки для дослідницької спільноти.

MSCA

Marie Skłodowska-Curie Actions

На цій сторінці описано роль керівних принципів дій фонду Марії Склодовської-Кюрі (MSCA) щодо включення дослідників у групу ризику.

Funding

Horizon4Ukraine

Пошук фінансування та тендери для дослідників України. (незабаром)

School education Gateway

School Education Gateway

Педагогічні колективи та шкільні адміністрації по всьому континенту мобілізувалися, щоб висловити солідарність з Україною.

Logo of European Research Council

ERC for Ukraine

Європейська дослідницька рада (ERC) звернулася до своїх грантоотримувачів з проханням надати тимчасову роботу дослідникам-біженцям та допоміжному персоналу з України. Інформація про можливі працевлаштування буде поступово публікуватися на веб-сайті ERC.

COST programme

Програма COST

The Програма COST надає фінансування для створення дослідницьких та інноваційних мереж. Усі дослідники, незалежно від їхнього фізичного місцезнаходження, які пов'язані з українськими юридичними особами, мають право отримати фінансування від програми COST. Дослідники можуть подати заявку на короткострокове дослідницьке перебування, віртуальні мережеві інструменти та/або приєднатися до будь-якої робочої групи за допомогою простої онлайн-процедури. Дослідників, які ще не брали участі у цій програмі, запрошуємо вивчити поточні заходи COST. Читайте тут заяву COST про Україну.

EIT

11.03.22 Європейський інститут інновацій і технології запровадив схему стажування для осіб, які проживають в Україні або переміщені з України, аби допомогти їм продовжити професійний розвиток та відкрити нові можливості, поглиблюючи їхні передавані навички.

EIT Health

Мережа EIT Health, разом зі своїми партнерами, підтримує лікарні в Україні медичним постачанням через програму Ukraine Appeal («Заклик допомогти Україні»), пропонує робочі місця та стипендії для колег і студентів, а також піклується про пацієнтів.

Logo of European Cluster Collaboration Platform

Ви - мале чи середнє підприємство з ЄС або України і зазнали значних втрат ринку імпорту/експорту через нинішню геополітичну ситуацію? Платформа Європейської мережі підприємств, у рамках Програми підтримки ланцюга постачання надасть Вам інструмент партнерської взаємодії, який допоможе подолати Ваші нагальні потреби та будь-які збої у ланцюжку створення вартості. Платформа надає можливість встановити цілеспрямовані та ефективні у часі контакти з усіма суб'єктами промисловості, наукових кіл та уряду.

У ці надзвичайно складні часи Європейська комісія рішуче підтримує український народ і надає всю наявну допомогу в галузі освіти та навчання і не тільки. Більше читайте тут.

Схема MSCA4Ukraine, що фінансується програмою імені Марії Склодовської-Кюрі, надаватиме стипендії для переміщених аспірантів та дослідників з науковим ступенем з України. В рамках цього проєкту опубліковано оголошення про прийом заявок від дослідників та приймаючих організацій.

Інші ініціативи для підтримки

 

Science4Ukraine

#ScienceForUkraine

#ScienceForUkraine – це громадська група студентів-волонтерів та науковців-дослідників з академічних установ Європи та світу. Їхня місія – збирати та розповсюджувати інформацію про можливості підтримки на університетському, національному та міжнародному рівнях для аспірантів та науковців, безпосередньо пов’язаних з українськими академічними установами.

Побачити більше

 

Logo of InspireEurope

Inspireeurope

Inspireurope — це загальноєвропейська спілка дослідників, які знаходяться в групі ризику. Мережа сприяє співпраці між ініціативами та програмами, що підтримують дослідників групи ризику, та надає корисні ресурси.

Побачити більше

 

IWM

Інформаційний хаб «Інститут гуманітарних наук IWM Україна»

Інститут гуманітарних наук (IWM) є інституцією з передових досліджень у галузі гуманітарних і соціальних наук. Його український інформаційний хаб є централізованим місцем для пошуку інформації та контенту про війну в Україні від IWM і його спільноти.

ДИВИТИСЬ БІЛЬШЕ

 

researchers upper loggia

Jean Monnet Fellowships

Центр Роберта Шумана (RSC) при Європейському університетському інституті (EUI) приймає заявки на отримання до трьох стипендій для докторантів будь-якої національності, які безпосередньо постраждали від війни в Україні.

ДИВИТИСЬ БІЛЬШЕ

Logo of HFSP

Ініціатива «Вчені для вчених» від Програми HFSP

Програма Human Frontier Science (HFSP) підтримує інноваційні фундаментальні дослідження, які застосовують нові та міждисциплінарні підходи до розуміння фундаментальних біологічних проблем, і передбачає наукові обміни, незважаючи на кордони між державами та дисциплінами. З 1990 року понад 7000 дослідників з понад 70 країн отримали підтримку, а 28 лауреатів програми HFSP отримали Нобелівську премію. Програма HFSP запускає механізм підтримки «Вчені для вчених», щоб допомогти дослідникам, які постраждали від війни в Україні. Усі вчені і лабораторії, підтримані HFSP, будуть запрошені прийняти у своїх установах переміщених дослідників і отримають для цього допомогу від HFSP.

ДИВИТИСЬ БІЛЬШЕ

Декларація «Наука у вигнанні»

20 квітня 2022 року ініціатива «Наука у вигнанні» започаткувала Декларацію «Підтримка науковців, які зазнають ризику, є переселенцями або біженцями: заклик до дії». У декларації визначено ключові зобов'язання, необхідні на світовому рівні як для негайної, так і для довгострокової підтримки й захисту вчених і науковців, які зазнають ризику, є переселенцями або біженцями, щоб збудувати краще майбутнє для них, науки і суспільства в цілому.

ДИВИТИСЬ БІЛЬШЕ

Інститут Європейського університету

ІЄУ відкрив свої програми для всіх, хто безпосередньо постраждав від війни в Україні. ІЄУ надасть можливості фінансування для підтримки кандидатів незалежно від громадянства, які безпосередньо постраждали від війни в Україні. Це стосується кандидатів, котрі живуть в Україні, були переміщені або не можуть повернутися в Україну через війну, або котрі безпосередньо постраждали з інших причин, які можна уточнити в заяві.

ДИВИТИСЬ БІЛЬШЕ

Цифрові можливості – ІКТ: робота і навички для біженців

Альянс цифрових МСП та його організації-учасниці розробили портал, який дозволить біженцям з України, а також усім, хто виїхав зі своєї країни на пошуки кращих можливостей у Європі, знайти належну роботу в галузі ІКТ та підтримати їхню інтеграцію в новий ринок праці шляхом підвищення кваліфікації, тобто пошуку відповідної професійної підготовки, щоб сприяти їм у переїзді до безпечнішої країни Європи.

ДИВИТИСЬ БІЛЬШЕ

Комісія не несе жодної відповідальності або зобов'язання щодо інформації на сайтах, які не належать Європейській Комісії.