Європейський Союз, його держави-члени та європейці по всьому континенту мобілізуються на підтримку людей, які тікають від війни в Україні. Ми працюємо на всіх фронтах для того, щоб підтримати Україну гуманітарною допомогою та цивільним захистом. ERA4Ukraine хоче допомогти дослідникам України, надавши їм огляд усіх існуючих дій на європейському та національному рівнях.
#StandWithUkraine
Натисніть тут , щоб отримати доступ до спеціальних пропозицій роботи у Європейській дослідницькій раді.
Click here to access the Horizon4Ukraine initiative on the Funding & Tender portal:
Click below to read all ERA4Ukraine news
Держави-члени та країни партнери
ПІДТРИМКА ЄС
EU solidarity with Ukraine
President von der Leyen
Commissioner Gabriel
Marie Skłodowska-Curie Actions
Horizon4Ukraine
School Education Gateway
ERC for Ukraine
Програма COST
Оголошення про стажування у Європейському інституті інновацій і технології/EIT
Програма мережі EIT Health «Ukraine Appeal»
Європейська платформа кластерної співпраці
Європейський освітній простір – Підтримка людей, які постраждали від вторгнення Росії в Україну
MSCA4Ukraine
Інші ініціативи для підтримки

#ScienceForUkraine – це громадська група студентів-волонтерів та науковців-дослідників з академічних установ Європи та світу. Їхня місія – збирати та розповсюджувати інформацію про можливості підтримки на університетському, національному та міжнародному рівнях для аспірантів та науковців, безпосередньо пов’язаних з українськими академічними установами.

Inspireurope — це загальноєвропейська спілка дослідників, які знаходяться в групі ризику. Мережа сприяє співпраці між ініціативами та програмами, що підтримують дослідників групи ризику, та надає корисні ресурси.

Інститут гуманітарних наук (IWM) є інституцією з передових досліджень у галузі гуманітарних і соціальних наук. Його український інформаційний хаб є централізованим місцем для пошуку інформації та контенту про війну в Україні від IWM і його спільноти.

Центр Роберта Шумана (RSC) при Європейському університетському інституті (EUI) приймає заявки на отримання до трьох стипендій для докторантів будь-якої національності, які безпосередньо постраждали від війни в Україні.

Програма Human Frontier Science (HFSP) підтримує інноваційні фундаментальні дослідження, які застосовують нові та міждисциплінарні підходи до розуміння фундаментальних біологічних проблем, і передбачає наукові обміни, незважаючи на кордони між державами та дисциплінами. З 1990 року понад 7000 дослідників з понад 70 країн отримали підтримку, а 28 лауреатів програми HFSP отримали Нобелівську премію. Програма HFSP запускає механізм підтримки «Вчені для вчених», щоб допомогти дослідникам, які постраждали від війни в Україні. Усі вчені і лабораторії, підтримані HFSP, будуть запрошені прийняти у своїх установах переміщених дослідників і отримають для цього допомогу від HFSP.

20 квітня 2022 року ініціатива «Наука у вигнанні» започаткувала Декларацію «Підтримка науковців, які зазнають ризику, є переселенцями або біженцями: заклик до дії». У декларації визначено ключові зобов'язання, необхідні на світовому рівні як для негайної, так і для довгострокової підтримки й захисту вчених і науковців, які зазнають ризику, є переселенцями або біженцями, щоб збудувати краще майбутнє для них, науки і суспільства в цілому.

ІЄУ відкрив свої програми для всіх, хто безпосередньо постраждав від війни в Україні. ІЄУ надасть можливості фінансування для підтримки кандидатів незалежно від громадянства, які безпосередньо постраждали від війни в Україні. Це стосується кандидатів, котрі живуть в Україні, були переміщені або не можуть повернутися в Україну через війну, або котрі безпосередньо постраждали з інших причин, які можна уточнити в заяві.

Альянс цифрових МСП та його організації-учасниці розробили портал, який дозволить біженцям з України, а також усім, хто виїхав зі своєї країни на пошуки кращих можливостей у Європі, знайти належну роботу в галузі ІКТ та підтримати їхню інтеграцію в новий ринок праці шляхом підвищення кваліфікації, тобто пошуку відповідної професійної підготовки, щоб сприяти їм у переїзді до безпечнішої країни Європи.
Комісія не несе жодної відповідальності або зобов'язання щодо інформації на сайтах, які не належать Європейській Комісії.